Вести од месец Ноември, 2017

Монпеље игра без пола тим

Мелвин Ричардсон ја дополни листата на повредени ракометари

Прочитај повеќе

СЕХА вечер за уживање

Денеска на СЕХА натпревар ќе ги видиме и Вардар и Металург

Прочитај повеќе

Дембеле си оди од Ростов

Поранешната ракометарка на Вардар, сега на Ростов, по крајот на сезоната се враќа во Франција

Прочитај повеќе

Митревски: Еурофарм доби рамноправен ривал

Еурофарм Работник за противник во 1/8 финалео го доби Филинген. Еден битолчанец има искуство од играње против нив, голманот Никола Митревски

Прочитај повеќе

Еурофарм доби норвешки противник

Еурофарм Работник го дозна противникот за 1/8 финалето на Челинџ Куп

Прочитај повеќе