Вести од месец Ноември, 2017

In memoriam: Милан Валчиќ Валча

Поранешниот генерален секретар на Ракометниот Сојуз на Југославија и еден од најпознатите југословенски судии, почина на 83 годишна возраст

Прочитај повеќе

Борец доби нова управа

Велешани се на пат да излезат од кризата во која се најдоа по промената на локалната власт

Прочитај повеќе

СЕХА: Металург ќе прокоцкаше 11 гола разлика!

Металург ја запре серијата на порази. Вечерва им приреди драма на своите навивачи откако за десетина минути прокоцка 10 гола разлика. Среќа што имаше залиха од 11 гола

Прочитај повеќе

СЕХА: Вардар се прошета низ Нашице

Вардар имаше лесно гостување во Нашице и ја продолжи неверојатната серија

Прочитај повеќе

ЛШ со максимум дваесет евро натпревари

Германците заземаа став. Го поддржуваат ЕХФ, но не сакаат лига со уште повеќе натпревари. Нивниот став води кон судир со ЕХФ

Прочитај повеќе