Вести од месец Ноември, 2017

Распродажба во Целје

По Жига Млакар, уште еден ракометар на Целје си заминува од клубот

Прочитај повеќе

Вугринец отвори кафе бар во Скопје (фото)

Ренато Вугринец повторно е во Скопје, но сега во поинаква улога. Ракометната топка е заменета со кафе-ресторан бар

Прочитај повеќе

Hangman (2017)

Ал Пачино и на 77 години е интересен за гледање, иако овој филм сигурно не спаѓа во неговите ремек дела

Прочитај повеќе

Кањељас: Засега, останувам во Вардар

Џуан Кањељас има уште една година од договорот со Вардар и планира да го одработи. Изборот на нов тренер ќе игра важна улога во тоа дали ќе биде така

Прочитај повеќе

ППД Загреб го сруши РНЛ

ППД Загреб му нанесе нов пораз на тимот на Рајн Некар Левен

Прочитај повеќе