Вести од месец Октомври, 2017

Русија со Кокшаров тргнува по СП

Денеска почнуваат претквалификациите за Светското првенство во 2019 година. Русија е најзвучното име што неделава почнува квалификации

Прочитај повеќе

Чиле изброи 30 интернационалци

Чиле објави список на кој има 30 чилеански ракометари што играат во Европа.

Прочитај повеќе

Ѓер се жали во ЕХФ заради Пешоа

Ѓер се жали во ЕХФ поради потегот на Маиса Пешоа што не бил сакнциониран од судиите

Прочитај повеќе

Јиха ќе се обиде и како тренер

Од теренот ќе се пресели на клупа. Но, каде и кога е отворено прашање

Прочитај повеќе

Wheelman (2017)

Возач за бегство, среде грабеж дознава дека му е направена шема...

Прочитај повеќе