Вести од месец Октомври, 2017

БиХ е чекор поблиску до СП 2019

Босна и Херцеговина со седум гола разлика ја совлада Естонија и сега е во многу поволна позиција пред почетокот на разврската

Прочитај повеќе

Драган Начевски ќе ги контролира судиите на ЕП

Номинирани сите официјални лица за Европското првенство во Хрватска. Драган Начевски ќе ги менаџира судиите

Прочитај повеќе

Начевски и Николов добија покана за ЕП

Македонската судиска двојка и официјално доби покана да суди на Европското првенство во Хрватска

Прочитај повеќе

Романија немоќна и со Пасквал

Првата контролна средба во Неделата на ЕХФ се одигра во Португалија

Прочитај повеќе

Шишкарев остана капитен на Русија

Данил Шишкарев ќе продолжи да ја носи капитенската лента во руската „зборнаја“

Прочитај повеќе