Вести од месец Октомври, 2017

Мелград го смени ПСЖ за Алборг

Хенрик Мелгард по три сезони минати во ПСЖ се враќа во Данска. До 2021 ќе биде играч на Алборг

Прочитај повеќе

Шведска е против новата ЛШ

Идејата Лига на шампиони да се игра со 12 клуба ќе се одрази на европскиот ракомет

Прочитај повеќе

Што да гледате денеска: Црна Гора - Чешка

По вчерашната премиера на Словенија, денеска на терен е и Црна Гора, вториот противник на Македонија на ЕП

Прочитај повеќе

Флертуваат ли Болк и Вардар?

Германскиот „Шпигел“ објави интервју со Емили Болк во кое е потенцирана шпекулацијата дека една од можните дестинации за неа е Скопје

Прочитај повеќе

Шундовски тргна со нерешено

На првиот натпревар како селектор на Израел, Звонко Шундовски одигра нерешено со Украина

Прочитај повеќе