Вести од месец Октомври, 2017

Осум македонски тренери со највисока категорија

Осум македонски тренери ќе ја добијат највисоката тренерска лиценца што ја издава Македонија

Прочитај повеќе

Мажите што одат во сауна имаат понизок крвен притисок

Посетата на сауна има многу придобивки за нашиот организам, го чисти телото од токсини и нè ослободува од стресот, но и го намалува високиот крвен притисок и ризикот од срцеви заболувања

Прочитај повеќе

Кадетите почнаа со реми

Македонската репрезентација (У17) одигра нерешено на својот прв натпревар. Серафимов со 11 гола најефикасен на мечот

Прочитај повеќе

Чешка подобра од Црна Гора

На првиот од двата контролни натпревари, нашиот противник на ЕП, Црна Гора, запиша пораз

Прочитај повеќе

Пораз на Шундовски од Украина

Израел имаше гол предност на полувреме, но Украина беше подобриот противник во вториот дел

Прочитај повеќе