Вести од месец Октомври, 2017

Серафимов најдобар стрелец во Плоцк

Десниот бек на македонската кадетска репрезентација постигна 34 гола на три натпревари

Прочитај повеќе

Пораз на кадетите од Чешка

Македонските кадети не успеаја преку Чешка да стигнат до второто место на турнирот во Плоцк

Прочитај повеќе

Вујовиќ: Циндриќ е чудо

Веселин Вујовиќ импресиониран од формата и играта на Лука Циндриќ

Прочитај повеќе

Червар: Ова беше војна, не натпревар

Хрватска ја совлада Словенија, минимално, со еден гол разлика, а средбата ја одбележа грубата игра

Прочитај повеќе

Норвешка има лек за Франција

Франција покажа дека е ранлива, Норвешка покажа дека е моќна

Прочитај повеќе