Вести од месец Октомври, 2017

ОФИЦИЈАЛНО: Миркуловски во Вецлар до 2019

Вецлар го официјализираше продолжувањето на договорот со Миркуловски

Прочитај повеќе

Вардар за класа подобар од Турингер

Вардар без проблеми го совлада најдобриот германски тим на гостински терен

Прочитај повеќе

Бошковски се раздели со Еурофарм

Првиот пораз ја прели преполната чаша. Андон Бошковски веќе не е тренер на Еурофарм Работник

Прочитај повеќе

Запролети во Супер лигата

Еурофарм Работник го доживеа првиот пораз во Супер лигата. Пелистер останува лидер

Прочитај повеќе

ШАХ: Алкалоид со сребро од Европскиот Куп

Македонскиот Алкалоид со сребрен медал се враќа од Европскиот Клупски Куп

Прочитај повеќе