Вести од месец Октомври, 2017

Познати патниците за Будимпешта?

Две кола беа доволни за да видиме кој колку вреди во Лигата на шампионите годинава

Прочитај повеќе

Пан Америка контра ИХФ

ИХФ планира да го промени системот на квалификации за Пан Америка, но засега нема поддршка

Прочитај повеќе

Брестовац мина едно коло во Челинџ

Екипата на Ред Бојс предводена од Данило Брестовац се пласираше во третото коло на Челинџ Куп. Георгиевски постигна пет гола на реваншот

Прочитај повеќе

Митревски ја одбрани Констанца

Македонскиот голман играпе една од главните улоги во пласманот на Констанца во третото коло на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Охрид елиминиран од ЕХФ Куп

Охрид загуби убедливо и на реваншот во Португалија

Прочитај повеќе