Вести од месец Октомври, 2017

СЕХА: Вардар по чиста петка

Попладнево во Скопје се игра СЕХА Гаспром натпревар. Вардар го пречекува ППД Загреб

Прочитај повеќе

Супер лига: Што ќе биде по изборите?

Ракометарите на Борец побараа од новиот градоначалник да се изјасни за иднината на клубот

Прочитај повеќе

Делегат направи хаос во ЕХФ Куп

Делегатот од Финска направи хаос на натпреварот меѓу Санкт Петербург и Хафнарфјордур

Прочитај повеќе

Ракометар стана рагбистка

Ракометарот го смени полот и сега очекува место на драфтот на женската рагби лига.

Прочитај повеќе

Sniper: Ultimate Kill

Петтото продолжение на „Снајпер“ е сосема ок за гледање. Посебно ако сте фан на оригиналниот филм снимен пред 23 години

Прочитај повеќе