Вести од месец Октомври, 2017

СЕХА: Вардар на рутина со ППД Загреб

ППД Загреб беше рамноправен 20 минути, а потоа Вардар си одигра по свои ноти

Прочитај повеќе

Темелковски е нов тренер на Работник

Тинекс Пролет му зема три бода на Еурофарм Работник, тие пак му го земаа тренерот Темелковски

Прочитај повеќе

ЕХФ се договори со клубовите

Потпишан е меморандум за соработка меѓу унијата на играчите и ЕХФ за периодот од 2020 до 2030 година. Наскоро очекуваме потврда за менување на системот на натпреварување во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Шундовски дебитира со Украина

Македонскиот тренер следната недела ќе дебитира на клупата на Израел

Прочитај повеќе

Карасон си оди од Хановер

Леворакиот бек на Исланд ќе си оди од Германија

Прочитај повеќе