Вести од месец Октомври, 2017

СЕХА: Горење го истепа Металург

Горење успеа да победи во Скопје, затоа што успеа да го смени ритамот и да заигра агресивна одбрана

Прочитај повеќе

Шпанија казнета за валкан под, немање клима

Шпанија е казнета од ЕХФ затоа што организирала меч под стандардите

Прочитај повеќе

Осум тренери по Мастер коуч лиценца

Осум македонски тренери следната недела го почнуваат процесот на добивање на највисоката тренерска лиценца на ЕХФ

Прочитај повеќе

ЕХФ: Ќе играат на пенали

Санкт Петербург и Хафнарфјордур ќе играат на пенали

Прочитај повеќе

СЕХА: Металург сака реприза со Горење

Металург денеска ќе се обиде да го повтори успехот од ланската сезона, да го победи тимот на Горење

Прочитај повеќе