Вести од месец Октомври, 2017

Домашно и здраво: Петте вкусови на ајварот „Перустија“

„Перустија“ има 5 вкусови во својата палета, традиционалниот црвен ајвар, со три вкуса, благ, лут и екстра лут, но и зелен и жолт ајвар, направени од зелени, односно жолти пиперки и сенф.

Прочитај повеќе

Елиминирани Кил и Флензбург

По цлеи 16 сезони во 1/4 финалето на Купот на Германија нема да играат Кил и Флензбург

Прочитај повеќе

Борец може да здивне, доби гаранции

Ракометарите на Борец ги добија саканите гаранции од Управниот одбор на клубот

Прочитај повеќе

Првите тренери од трета категорија

Десет македонски тренери ќе добијат лиценца од трета категорија и ќе добијат право да аплицираат за мастер коуч лиценца на ЕХФ

Прочитај повеќе

Темелковски ни заби нож во грб

Тинекс Пролет сред сезона мораше да менува тренер. Од клубот се бесни на Илија Темелковски и на Еурофарм, а привремен тренер е Гино Стрезовски

Прочитај повеќе