Вести од месец Октомври, 2017

Сега и Исланд се жали

Што ќе расипе една будала, сто паметни не можат да поправат

Прочитај повеќе

ЕХФ потврди, нова Лига на шампиони

Официјална потврда од ЕХФ за промената на системот на натпреварување во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Раул ги чека сите на тренинг

Репрезентацијата ќе се собере во понеделник, селекторот ги чека сите повикани играчи

Прочитај повеќе

„Пакомак“ чистеше во Скопје-Север, еколошките организации не се појавија

Минатата сабота десетина ентузијасти заедно со вработените во „Пакомак“ го чистеа паркот Скопје-Север во кој за 4 часа собраа над 4 метри кубни амбалажен отпад.

Прочитај повеќе

Десет дена рок за Палмарсон

Уште малку време остана за Барселона и Веспрем да ги испеглаат разликите

Прочитај повеќе