Вести од месец Октомври, 2017

Палмарсон потпиша за Барселона

Тримесечната сапуница заврши утрово. Веспрем и Барселона, координирано објавија дека Арон Палмарсон е нова играч на каталонскиот клуб

Прочитај повеќе

Мајнов летна за Дубаи

Лазо Мајнов ја смени Битола со Дубаи

Прочитај повеќе

Приземјување за Ѓер и ЧСМ Букурешт

Шлаканици за Ѓер и ЧСМ Букурешт во третото коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Селекторско деби на Данило Брестовац

Во својот прв самостоен проект на позиција селектор, Данило Брестовац ќе се обиде да постави нови стандарди за работа

Прочитај повеќе

Тинекс Пролет се договори со Матлиевски

Тренерот на Металург 2, Никола Матлиевски е замената за Илија Темелковски на клупата на Тинекс Пролет

Прочитај повеќе