Вести од месец Октомври, 2017

Миркуловски: Подобро е само со тренинзи

„Имавме малку тренинзи со Раул, вака е можеби подобро во моментов“, вели бекот на Вецлар

Прочитај повеќе

JUNGLE (2017)

Никогаш не е добра идеја друштво да тргне да бара изгубено индијанско племе во Амазон

Прочитај повеќе

Тренинзите без Јоновски, Кузмановски...

Неколку повредени играчи на репрезентативниот собир. Раул ќе мора без Аце Јоновски, Филип Кузмановски...

Прочитај повеќе

Јануарски контроли со Србија и Саудиска Арабија

Македонија во неделата на ЕХФ само ќе тренира, а нема да има многу контроли ниту до Европското првенство

Прочитај повеќе

Недела на ЕХФ без ѕвезди

Само две репрезентации учесници на ЕП Хрватска, викендов нема да играат натпревари. Едната е Македонија

Прочитај повеќе