Екс вардарка се врати од пензија на 40 години

Поранешниот пивот на Вардар се враќа на терен по пет години пауза

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Елверум, кога дознаа дека ќе играат во ЛШ

Како ја дочекаа во Елверум веста дека ќе играат во Лигата на шампионите следната година

Прочитај повеќе

Екс ракометар загубил торбичка со пари, му ја донеле дома!

Поранешен ракометен голман, има голема среќа што се уште постојат добри луѓе

Прочитај повеќе

Двајца селектори за 30 години

Норвешка потпиша нов договор со селекторот, останува до 2025

Прочитај повеќе

Вести: Динар, те имаме снимено, Ристовска ја чека карантин...

Преглед на кратки вести и трансфери низ Европа

Прочитај повеќе