БЛИЦ ВИДЕО: Голот на Чоровиќ за прва титула на Металург

Во 2006 година, со гол во последната секунда, Металург стана прв пат првак на Македонија. Погледнете го погодокот за титула

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Денот кога Вујо ја запозна „Автокоманда“

Првото гостување на Веселин Вујовиќ во „Автокоманда“

Прочитај повеќе

Екс вардарка спремна за нов меч

Завршува одморот, наскоро ќе истрча на нов терен

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Кога во тимот го имаш Тјери Омејер

Да се потсетиме како излгеда екипа кога Тјери Омејер е расположен на голот

Прочитај повеќе

БЛИЦ ВИДЕО: Ракометна магија од Хансен, Гензајмер...

Компилација од селектирани моменти во кои доминираат Микел Хансен и Уве Гензајмер

Прочитај повеќе