Капе Верде ќе игра на СП 2021

Многу егзотични тимови ќе има на следниот мундијал

Прочитај повеќе

Уругвај не издржа, прими гол од Боливија

Уругвај успешно се бранеше 55 минути, но тогаш за момент падна концентрацијата на нивната одбрана

Прочитај повеќе

Голот го замени со кафеана

Некогаш најдобриот голман има ново работно место

Прочитај повеќе

Швеѓаните заглавиле во бар, па се извинувале

Малку се занеле со славењето

Прочитај повеќе

Стигна и Червар со својата војска

Хрватска го замени Грац со Виена

Прочитај повеќе