Норвешко ракометно лудило

По дуелот со Флензбург, ракометарите на Елверум делеа автограми на децата што дошле да ги гледаат

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Како Кањељас го прати Морос по „семки“

Мајсторот си останува мајстор. Кањељас против Морос, Карабатиќ и Абало

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Проектилите на Елохим Пранди

Секој натпревар - ТОП гол

Прочитај повеќе

ЧСМ спрема нов тренерски хаос

Според романските медиуми ЧСМ му донесе помошник на тренерот, ама тоа не е кој било

Прочитај повеќе

Селекторот на САД ги предизвика галамџиите

Дајте ни 10 гола и ве носам на одмор во Норвешка

Прочитај повеќе