ВИДЕО: Кога не оди, бадијала и на глава паѓање

Понекогаш навистина не оди, па не оди

Прочитај повеќе

Даре Кондев ја откри и ТАА љубов

19 годиниот ракометар на Металург и по 20 часови дневно работеше на својот таен проект и вчера ја промовираше својата прва книга

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Само женски судии на ЕП Данска и Норвешка

Агендата на ЕХФ е исполнета. На ЕП нема да има машки судии

Прочитај повеќе

Путин го вметна ракометот во основните школи

Над 15 милиони основци во Русија ќе имаат и ракомет на часовите по физичко

Прочитај повеќе

Турски хакери го уценувале селекторот на Данска

Хакерите му барале пари на селекторот на Данска за да му ги вратат профилите

Прочитај повеќе