Куманово не одбрани четири гола, дома

Куманово не успеа да одбрани дома четири гола предност

Прочитај повеќе

Лекиќ прецртана од составот на Србија!

Селекторот Љубимир Обрадовиќ состави список на Србија на кој ја нема Андреа Лекиќ

Прочитај повеќе

Струга остана без тренер и без засилувања

Илија Темелковски веќе не ја води Струга, а нема да има ниту странски засилувања

Прочитај повеќе

Порази за Талески, Кузмановски и Томовски

Талески прв пат играше против својот РНЛ, прв пораз на Магдебург, големото дерби е за Кил

Прочитај повеќе

ЕП 2020: Германија ќе ја тестира салата во Виена

Противникот на Македонија закажа уште една контрола пред ЕП

Прочитај повеќе