Кил без двајца шутери утре против ПСЖ

Продолжува ЛШ, утре се игра 1/4 финале

Прочитај повеќе

Шах: неизвесноста ќе потрае – осум шахисти во игра за титулата

Отворено првенство во шах

Прочитај повеќе

Аеродром е пионерски шампион на Македонија

Македонија има нов пионерски шампион

Прочитај повеќе

Миркуловски го (из)вади Вецлар од калта

Втора победа од три натпревари откако од клупата на Вецлар си замина Хрвоје Хорват, а остана Филип Миркуловски

Прочитај повеќе

​ШАХ: Моника Стојковска и Филип Панчевски со победа ја започнаа одбраната на титулата

Првенство на Македонија во шах

Прочитај повеќе