Молк од Талески, големи промени во Балинген

Четири играчи заминуваат од екипата на Филип Талески. Македонскиот играч засега не е „чепнат“

Прочитај повеќе

Загреб оштетен, Вујо „полуде“

Судиите не му дозволија на Загреб да го одигра последниот напд

Прочитај повеќе

Мохамед Суси го нокаутира Келце

Монпеље го совлада Келце со гол во последната секунда

Прочитај повеќе

Веспрем го збриша Порто

Веспрем импресивно стигна до нови бодови во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

ТРАНСФЕРИ: Нов клуб за екс играч на Вардар, Јурецки се враќа во Полска

Последни трансфери и занимливости од светскиот ракомет

Прочитај повеќе