Најдена ли е замената за Карачиќ?

Хрватскиот репрезентативец во Вардар би можело да биде заменет со руски репрезентативец

Прочитај повеќе

Маркусен ќе остане без еден прст

Данецот почнува да ја прифаќа докторската сугестија

Прочитај повеќе

Металург ќе оди на турнир во Русија

Металург договори контролни натпревари во август

Прочитај повеќе

Прибак си оди од Бешикташ

Некогашиот миленик на вардаровите навивачи си оди од Турција пред истекот на договорот

Прочитај повеќе

Борозан се договори со Веспрем

Поранениот играч на Вардар и Металург, од септември во Веспрем

Прочитај повеќе