КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ: Струга - Куманово (17:00)

Второ коло од македонската машка ракометна Суперлига

Прочитај повеќе

КЛИКНИ И ГЛЕДАЈ: Аеродром - Тиквеш (15:00)

Второ коло од машката ракометна Суперлига

Прочитај повеќе

Членките на ШК Алкалоид ВМ Бела Котенашвили и ИМ Лела Јавакхишвили Светски екипни шампиони!

На штотуку завршеното Светско екипно првенство за жени во Рапид шах што се одигра од 05-12 септември Полска првото место го освои екипата на Грузија, и со тоа вторпат во својата историја стана Светски екипен шампион во Рапид шах.

Прочитај повеќе

Алкалоид претставен во Европската лига

Алкалоид претставен во Европската лига

Прочитај повеќе

Пресврт на Порто, Митревски одмораше

Први бодови на Порто во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе