Ќе чекаме за вајлд карта до ноември

Македонија има добри шанси да добие покана за настап на СП, но секој ден има се повеќе ривали

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Балинген се потсети и се поздрави со Талески

Денеска е денот на Филип Талески во Балинген. Цел ден клубот објавува видеа и фотографии од македонскиот ас.

Прочитај повеќе

Идеалниот тим на Франција без Лазаров, Хансен, Карабатиќ...

Франуските фанови избраа некои (старо) нови ѕвезди

Прочитај повеќе

Првата титула стана полнолетна

Шампионската титула на Кометал Ѓ,. Петров, денеска полни 18 години

Прочитај повеќе

Горбок: Вардар, Ти Благодарам

Сергеј Горбок се поздрави со Вардар

Прочитај повеќе