Како изгледа и кој ќе игра во групата во Скопје

Европското првенство продолжува, врвен ракомет ќе се игра во Скопје

Прочитај повеќе

Пер Јохансон: Не знам со каква Македонија ќе си имаме работа

Селекторот на Холандија зборуваше за дуелот со нашата репрезентација денеска

Прочитај повеќе

Шведска ја разби Словенија за прва виза за главна рунда

Познат еден патник во главната рунда

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Мицевска во Топ 5 одбрани

Топ 5 одбрани од вториот ден на Европското првенство

Прочитај повеќе

За турбофолкерки се плаќа и по 1200 денари, ракометарките што играат за Македонија вредат повеќе

Претседателот на РФМ беше гостин на ТВ Телма

Прочитај повеќе