Каде да гледате: ТВ пренос од ЛШ ќе има, но ...

Супер интересни натпревари се денеска на програмата на второто коло од Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Новите македонски кадети добија селектор

Новите кадети добија селектор

Прочитај повеќе

Е. Пелистер на македонски погон во Алборг

Одреден составот на Е. Пелистер за вечерашниот дуел со Алборг

Прочитај повеќе

Франција без Жерар на ЕП 2024?

Голманот на Кил мораше да се оперира

Прочитај повеќе

Алкалоид го почна Светското екипно првенство со убедлива победа

Шахистите на повеќекратниот македонски шампион, ШК Алкалоид, го стартуваа настапот на Светското екипно првенство за сениори во Струга со беспрекорен триумф

Прочитај повеќе