Кадетите ќе играат за 10 место во Атина

Македонските кадети утре ќе го бранат 10 место на Медитеранските Игри

Прочитај повеќе

Mакедонија убедливо против С. Арабија

Македонските кадети ја преслушаа Саудиска Арабија

Прочитај повеќе

Утнавме пенал за победа со Турција

Македонија одигра нерешено со Турција, имавме идеална шанса за победа

Прочитај повеќе

Македонија ќе разигрува за пласман во Атина

Македонија загуби и од Црна Гора и од утре ќе игра мечеви за пласман од 9 место

Прочитај повеќе

Војводина поведе и победи со Металург

Металург одличен во првиот дел со првата постава во игра, во вториот повеќе комбинаторики и Војводина стигна до победа

Прочитај повеќе