Јуниорките против Литванија за полуфинале

Висок пораз од Швајцарија во второто коло. Литванија е последениот воз за полуфинале

Прочитај повеќе

Осум играчи потпишаа за Работник

Битолчани составија тим и за следната сезона

Прочитај повеќе

Бутел и Пелистер добија траса за Европа

Каков ќе биде патот на Бутел Скопје и Пелистер во ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Што ги чека утре Бутел и Пелистер?

Утре на програмата е ждрепката за ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Јуниорките ја преслушаа Грузија, следна е Швајцарија

Убедлива победа на Македонија на стартот на ЕХФ Шампионатот

Прочитај повеќе