Брестовац направи принудна измена

Селекторот на Македонија направи една измена во составот за „Недела на ЕХФ“

Прочитај повеќе

Чешка без двајца повредени во Недела на ЕХФ

Чешките селектори ги отворија картите пред неделата на ЕХФ

Прочитај повеќе

(ФОТО) Кастратовиќ засука ракави

Новиот тренер на Металург го одржа првиот тренинг во Автокоманда

Прочитај повеќе

Австрија тестира силен и изменет тим

Противникот на Македонија во Неделата на ЕХФ ќе игра против Србија и Холандија

Прочитај повеќе

Кузмановски не игра затоа што не знае јазик!

Тренерот на Магдебург одговори на критиките зошто македонскиот играч грее клупа

Прочитај повеќе