Австрија тестира силен и изменет тим

Противникот на Македонија во Неделата на ЕХФ ќе игра против Србија и Холандија

Прочитај повеќе

Кузмановски не игра затоа што не знае јазик!

Тренерот на Магдебург одговори на критиките зошто македонскиот играч грее клупа

Прочитај повеќе

Ќе биде жешко: Веспрем ја распродаде Арената за Вардар

Нема веќе билети за саботниот меч во Веспрем Арена

Прочитај повеќе

ПОГЛЕД КОН ВЕЛЕЊЕ: Кој е Горење, противникот на Металург

Металург имаше добра ждрепка, но не може да се оквалификува како фаворит за пласман во групната фаза на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Металург договори познато име за тренер

Познато име на клупата на Металург

Прочитај повеќе