Ќе биде жешко: Веспрем ја распродаде Арената за Вардар

Нема веќе билети за саботниот меч во Веспрем Арена

Прочитај повеќе

ПОГЛЕД КОН ВЕЛЕЊЕ: Кој е Горење, противникот на Металург

Металург имаше добра ждрепка, но не може да се оквалификува како фаворит за пласман во групната фаза на ЕХФ Куп

Прочитај повеќе

Металург договори познато име за тренер

Познато име на клупата на Металург

Прочитај повеќе

Дупјачанец ќе биде спремен за ЕХФ Куп

Голманот на Металург нема да паузира долго

Прочитај повеќе

ШТО ГО ЧЕКА МЕТАЛУРГ: Од Олимпијакос до Екс Прованс

Металург утре ќе дознае против кого во ЕХФ Куп. Познати се сите можни противници

Прочитај повеќе