Прволигашите викендов ќе играат

Проблемот со ваучерот не е решен, но првото коло ќе се одигра

Прочитај повеќе

ДРАГАН ЃУКИЌ: Песот што си го брка опашот не стигнува никаде

Втор дел од колумната на Драган Ѓукиќ, посветена на ракометните трендови и кадетското СП во Македонија

Прочитај повеќе

ВИДЕО ЧЕЛИНЏ: Кои се правилата за користење на Челинџ

Видео Челинџ стигна и во ракометот. Кои се правилата за барање на корекција на судиска одлука

Прочитај повеќе

Kил ќе лета со дански крила

Доголочното решение на позицијата десно крило, Кил го најде во Данска

Прочитај повеќе

Богданци остана со еден клуб

Еден од прволигашите од Богданци се повлекува од натпреварувањето

Прочитај повеќе