Порази на ПСЖ и Кил, Келце на пат кон Скопје?

Келце е најблиску да стане противник на Вардар во 1/4 финалето на Лигата на шампионите. Денеска загубија и Кил и ПСЖ

Прочитај повеќе

Македонски судии на „празникот“ во Белорусија

На натпреварот што е означен како ракометен празник во Белорусија, правдата ќе ја делат македонски судии

Прочитај повеќе

Девет од десет за Петрески во Мароко

Македонскиот тренер има загубено само на еден натпревар во шампионатот на Мароко

Прочитај повеќе

Риека се засили со Кинези

Замет Риека ангажираше двајца кинески репрезентативци

Прочитај повеќе

Романија остана без најдобриот играч!

Најдобриот романски ракометар го чека пауза од пет до шест месеци. Го пропушта баражот со Македонија

Прочитај повеќе