Вардар доби 20.000 евра од општина Аеродром

Градоначалниот на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, инфорфмираше на својот ФБ профил, напиша дека општината Аеродром ќе го помогне финансиски Вардар со 1.2 милиони денари.„Вечерва Советот на Општина Аеродром на моја иницијатива даде поддршка за македонскиот бренд РК Вардар. Со ребалансот на буџетот, покрај развојните инвестиции и капиталните проекти кои се предвидени, Општина Аеродром издвојува и 1.2 милиони денари за поддршка на македонскиот шампион“, објави Муцунски.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk