Битолски дочек за Мандалиниќ

Стипе Мандалиниќ од 2020 до 2022 беше играч на Еурофарм Пелистер, сега е играч на АЕК Атина. Стипе Мандалиниќ требаше да биде најголемата ѕвезда на Еурофарм Пелистер, очекувањата од него секако беа такви, но прикажаното и не беше на тоа ниво. 
Сеедно, штом влезеш во битолската приказна, тогаш си дел од неа и откога ќе заминеш. 

Мандалиниќ летово замина од Битола и се пресели во АЕК Атина. Неговата прва изјава, импресиите од пречекот во АЕК и пофалбите нивнит фанови, не им се допаднаа на битолчани осбено „Чкембари“.  

Денеска во Струга играат Еурофарм Пелистер и АЕК Атина, а Мандалиниќ ќе се сретне со своите довчерашни соиграчи, но и навивачи. Пречекот сигурно нема да биде топол. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk