Најубавите дресови на Пелистер досега

Битолската екипа Еурофарм Пелистер денеска во јавност пушти една фотографија на целата екипа, облечени во новата опрема, од шпанскиот производител „Хома“. 


Е. Пелистер сезонава ќе игра во две комбинации, зелено-бела за дом и сино-бела како гостинска варијанта. 
Дересовите не се официјално промовирани и пуштени во продажба, но клубот обајви фотографија на која се гледаат новите зелено-бели дресови и барем според наш вкус ова се најубавите дресови во кои играл Еурофарм Пелистер. 
Промоцијата ќе биде закажана дополнително пред натпреварот со Мешков Брест. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk