Брестовац е нов тренер на ГРК Тиквеш

Најавите дека поранешниот македонски селектор Данило Брестовац ќе биде нов тренер на екипата на Тиквеш се официјализираа денеска. По една сезона мината на Блискиот Исток, каде што со екипата на Ал Мадар од С. Арабија стана шампион и победник на Супер Куп, Данило Брестовац се враќа во Македонија. 

Новиот клуб на некогашниот селектор на машката репрезентација на Македонија е ГРК Тиквеш. Околу еден месец траеја преговорите меѓи кавадарчни и Брестовац, за конечено, денеска, кавадаречкиот клуб да објави дека Брестовац е нивни тренер. 

Доаѓањето на Брестовац во Кавадрци, значи и дека Тиквеш годинава ќе доведе засилувања и ќе има и играчки посилен и поамбициозен тим. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk