ФОТО: Како изгледа новиот дрес на Барса?

Барселона, една од најголемите спортски франшизи воопшто, денеска го промовираше дресот за следната сезона. Барса денеска ги претстави новите дресови за следната сезона. Фудбалскиот и ракометниот дрес се исти, разликата е во спонзорот што го носат на градите. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk