Гидсел вечерва се враќа на терен

Данската супер ѕвезда, Матијас Гидсел, по четири месеци минати во рехбилитација, се денеска одново ќе биде на терен. До пред две години речиси никој и да немаше слушнато за него. Но... стана Ол стар играч на СП, Ол Стар играч на ЕП, МВП на Олимписки игри, направи трансфер од соништата, се повреди скина лигаменти и сега се враќа на терен. И тоа со едвај наполнети 23 години. 
Кариерата на Матијас Гидсел е поврзана со мотор на ракетен погон. 

Данската супер ѕвезда, вечерва ќе има кам бек на теренот во својот ГОГ. Тој с еповреди на ЕП Унгарија/Словачка и оттогаш е на рехабилиација. Денеска, по четири месеци ќе се врати во игра, на првиот меч од полуфиналето на Плеј оф. ГОГ игра против Скјерн. Другиот полуфинален пар е Алборг - Бјерингбро. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk