Келце со јапонски манири

Пет црвени картони, шест неискористени пенали на Висла, водство од пет гола и нерешено за на крајот Келце да ја одбрани шампионската титула во Полска и тоа на теренот на најголемиот ривал. Гостинските ракометари покажаа „јапонски“ манири и притоа ги „пецнаа“ домашните. 
Ја светнаа соблекувалнта, ја оставија во соврешн состојба, а оставија и една порака: 
„Ни беше мило или Беше убаво“ гласи пораката со П.С. - Само еден е шампион. 
Оставија и едно пиво, од спонзорот, Ломжа. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk