Дупјачанец продолжува во Франција

Голманот на Металург, Даниел Дупјачнец следната сезона ќе брани во шампионатот на Франција, во Пролигата, во екипата на Вилербан Францускиот клуб денеска му посака добредојде на македонскиот голман. Велат искуството на Дупјачанец ќе биде голем плус за нив, а прв добредојде му посака голманот со кого ќе ја дели минутажата, Енцо Друже.
„Ќе ми биде чест да го бранам голот на Вилербан заедно со Даниел. Игрч со големо инетернационално искуство“, изјави Друже.  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk