Кил ќе удри на Барса во Келн

Двата последни шампиони, Кил и Барса ќе се сретнат во полуфиналето на Лигата на шампионите во Келн. Веспрем ќе игра против Келце. Денеск со ждрепка беа одредени паровите за полуфиналните дуели од Фајнајл фор турнирот што во јуни ќе се одржи во Келн. 
Двајцата последни освојувачи, Кил и Барса ќе се сретнат во полуфиналето на турнирот. Келце и Веспрем, уште еден легендарен пар ќе играат во другото полуфинале. 

Откако е воведен Ф4 форматот, ниту една екипа не успеала да го одбрани пехарот, па Барса годинава освен против Кил ќе игра и против традицијата. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk