Крај на кариерата за капитенот на Бутел Скопје

Бојан Спасовски, капитенот на екипата на Бутел Скопје денеска го игра последниот меч во кариерата. 

Капитенот на Бутел Скопје, Бојан Спасовски, денеска на дуелот со Врадар ќе ја заврши кариерата. Скопскиот клуб денеска потврди дека Спасовски го игра својот последен меч и ги покани своите навивачи да дојдат и да го испратат капитенот како што доликува. 
фото: FB/RK Butel Skopje

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk