Ќе си личат Вардар и Е. Пелистер, руски пивот и во Скопје

Португалски бек и руски пивот. Вакви комбинации во тимот ќе имаат и Вардар и Еурофарм Пелистер следната сезона.Павел Андреев, пикерот на Чеховски медведи треба да биде ново засилување во редовите на Вардар, објави gol.mk, а информацијата, се прошири низ европските медиуми во исчекување клубот да потврди или да демантира. 

Павел Андреев е играч на Чеховски медведи, клуб што е под санкции на ЕХФ и нема да се натпреварува во Европа следната сезона. Има полни 30 години, висок е 194 см (според рускиот клуб). Неговата кариера је одблежана главно со играње за „мечките“. 

Вардар и Е: Пелистер по овој трансфер стануваат уште послични. Двата клуба имаат еден португалски бек и еден руски пивот. Вардар ги има Дуарте и Андреев, Е. Пелистер ги има Дејвис и Василев. Можно е и двата клуба да имаат и шпански тренер. 
На хартија досега, позвучен е скопскиот тим, но има уште многу време до финалното комплетирање на ростерите. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk