Списокот на Савевски за Медитерански игри

Љубомир Савевски шанса да составува и тестира тим што ќе настапи на ЕП ќе има за Медитеранските игри (25.06-05.07) во Оран, Алжир.
Дури 35 ракометарки се најдоа на списокот на селекторот Љубомир Савевски за претстојниот настап на Медитеранските игри. 
На МИ играчите ќе се борат за место во тимот што во ноември на домашен терен ќе настапи на Европското сениорско првенство. Забележуваме дека неколку поискусни играчи не се ниту на овој собир. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk