Лазаров одбра тим за Медитеранските игри

Селекторот на машка репрезентација, Кирил Лазаров одбра 26 ракометари за настап на Медитеранските игри.Кирил Лазаров одбра ракометари за настап на Медитеранските игри што ќе се одржат во јуни во Оран, Алжир.
Овој состав е комбинација на ракометари кои се сериозни кандидати за место во тимот, но досега немале вистинската шанса или тешко доаѓаат до шанса да настапат за првиот тим. 
Тука е Дејан Манасков кому му требаат натпревари по долгата пауза и Филип Талески кој ќе биде лидер на тимот од надворешната позиција. Сигурноста на голот ќе ја дава Мартин Томовски.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk